• Kategorie
  • Szukaj
  • Motorki elektryczne dla dzieci - Motory dla dzieci

Miłośników jazdy na dwóch kółkach nie brakuje, nawet wśród najmłodszych - i nie chodzi tutaj wcale o rower, a motory dla dzieci. To zabawka dla małych pasjonatów, dzięki której choć trochę będą mogli poczuć się jak dorośli.

Jadę na motorku można porównać do jazdy na nartach, która rozwija, poprawia balans ciała, koordynację, reakcje a także spostrzegawczość. To zabawka, dzięki której w ciekawy sposób można zorganizować dziecku czas na świeżym powietrzu i oderwać go od świata multimediów. Budowa pojazdu, światła oraz sygnały sprawiają, że dziecko poczuje się bardzo realistycznie i będzie mogło sprawdzić swoje umiejętności w sposób bezpieczny, jeżdżąc w miejscach do tego przeznaczonych.

Pasja i zamiłowanie do dwuśladów zaczyna się w wieku trzech lat i jest to idealny czas, by sprezentować dziecku jego pierwszy motorek. Najlepsze w tym okresie rozwoju malucha będą motory pchacze oraz motory w postaci rowerka, natomiast w wieku 5-6 lat dziecko uczy się oceny ryzyka i jest to dobry czas na inwestycję w motor na akumulator. 

Aby zabawka spełniała swoją funkcję i była w pełni bezpieczna, powinna być ona dobrana do wagi oraz wieku dziecka. Motory zajmują mniej miejsca niż ich czterokołowe odpowiedniki, a ich rozmiar pozwala podczas gorszej pogody korzystać z nich również w domu.