• Kategorie
  • Szukaj
  • Maty dla niemowląt

Brak produktów do wyświetlenia

Maty dla niemowląt to rozwijana lub składana, materiałowa bądź piankowa powierzchnia, o wymiarach zwykle nie przekraczających 1m2. Dzięki niej możemy stworzyć dziecku kąt, w którym zarówno będzie czuć się bezpiecznie, jak i miło będzie spędzało czas na zabawie i poznawaniu nowych elementów.

Niemowlak może swobodnie wykorzystywać matę zarówno do odpoczynku, swobodnego wylegiwania się, jak i zabawy. Maty dla niemowląt występują w różnych kształtach oraz rozmiarach, zaś ich wygląd uzależniony jest od stopnia zaawansowania i mnogości dołączonych elementów. Dzięki temu można rozbudować oraz dostosować matę do potrzeb i wieku dziecka. To zabawka służąca poznawaniu otoczenia. Mata występuję przeważnie w mocno kontrastowych kolorach, dzięki czemu doskonale przyciąga uwagę niemowlaka.

Widoczna poprawa rozwoju niemowląt praktykujących zabawę na matach sprawiła, że od momentu wprowadzenia tej zabawki na rynek, stała się ona jednym z podstawowych elementem wyprawki dla dziecka. Dostępne maty występują w postaci tradycyjnej lub interaktywnej- niektóre doposażone są w specjalny stelaż, na którym umieszcza się grające maskotki, kręcące karuzele lub elementy świetlne.