Każdy rodzic, który dba o rozwój dziecka, rozumie, jak ważna jest aktywność fizyczna. Sprawność motoryczna stymuluje rozwój umysłowy. Nie chcąc zaniedbać żadnej ze sfer, dokładamy starań, by dziecko wzrastało w harmonii i bez zakłóceń. Dlatego dość szybko decydujemy o zakupie rowerka. Na co warto zwrócić uwagę, aby cieszyć się mądrym wyborem?


Rowerki trójkołowe

Stanowią etap w nauce jazdy na rowerze. Już dzieci dwuletnie mogą przygotowywać się do umiejętności pedałowania. Po rowerek trójkołowy sięgamy wówczas, gdy dziecko nie chce już jeździć w wózku spacerowym, ale piesze wędrówki są dla niego wciąż zbyt męczące. Coraz częściej rowerki trójkołowe łączą cechy wózka z zaletami roweru. Na początku dziecko nie pedałuje, a trzyma stopy na podnóżkach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc malucha kształtującego dopiero poczucie równowagi zapinana się kilkustopniowymi pasami bezpieczeństwa. Dodatkowo przed wypadnięciem chroni go rama. Komfort jazdy podnoszą koła amortyzujące wstrząsy wywołane nierównościami podłoża. Możemy wybrać pojazd z kołami piankowymi albo pompowanymi jak w „prawdziwym” rowerze. Ciekawe są trójkołowce z budką lub daszkiem osłaniającymi przed promieniami słońca. Wygodę malucha poprawia miękkie, regulowane, czasami nawet do pozycji leżącej, siedzisko. Rodzic prowadzi pojazd dzięki rączce. Wiele modeli wyposażonych jest w kosze bądź bagażniki, w których umieścimy skarby malca, a nawet mniejsze zakupy. Niektóre rowerki przyciągają dzieci dodatkowymi atrakcjami, jak np. grające zabawki, migające światełka.

 

Zakup z przyszłością

Co ważne zakup rowerka trójkołowego jest inwestycją na kilka lat. Zwłaszcza w przypadku trójkołowych rowerków wielofunkcyjnych, które rosną razem z dzieckiem – czyli możemy je dostosowywać do możliwości rozwojowych dziecka. Ich konstrukcja pozwala na demontaż budek, ram, podnóżków, aby pojazd stał się po prostu rowerem. ostępne są również egzemplarze, w których obraca się tylne koła w ten sposób, aby uzyskać klasyczny jednoślad. Wybranym rowerkiem będziemy się długo cieszyć, ponieważ wszystkie trójkołowce wykonane są z trwałych materiałów, których jakość potwierdzają atesty.