Quad coraz częściej daje się poznać w roli upominku z okazji urodzin lub komunii. Jest to prezent, który nie tylko będzie źródłem radości, bez względu na płeć dziecka, ale pomaga także rozwijać takie umiejętności jak motoryka, koordynacja oraz refleks, które ważne są podczas nauki jazdy na rowerze lub kierowania autem. Zakup quada to sposób na to, aby pogodzić zabawę z inwestycją w rozwój ważnych umiejętności malucha. 

 

Kształtowanie pozytywnych nawyków młodego kierowcy

 

Prezent w postaci quada dla dzieci może być początkiem rozwijania w dziecko pasji motoryzacyjnej. Dzięki, temu, że pojazd ten pozwala na poruszanie się po zróżnicowanej nawierzchni i wertepach. Jeżeli dziecko będzie jeździć pod okiem instruktora lub doświadczonego rodzica można podejrzewać, że jego umiejętności znacznie wzrosną i pozwolą wybić się ponad jego rówieśników. Dzięki temu, że quad służy do jazdy po bezdrożach, a więc miejscach nieobjętych ruchem drogowym, daje on tym lepszą sposobność, aby uczyć malucha jazdy w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach

 

Sposób nauki dyscypliny oraz bezpieczeństwa

 

Pojazd ten może również stanowić sposób nauki bezpieczeństwa na drodze i być sposobem na kształcenie w dziecku pozytywnych nawyków, takich jak noszenie kasku, przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz wskazać na konsekwencje niebezpiecznej jazdy. Warto również podkreślić, że jazda na własnym sprzęcie pozwala na większą niezależność i daje możliwości eksperymentowania z prędkością oraz sposobami jazdy.

 

Warunki bezpieczeństwa związane z jazdą quadem

 

Należy podkreślić, że podczas jazdy quadem dziecku powinien towarzyszyć rodzic lub instruktor, który będzie uczył go prowadzenia pojazdu i w razie potrzeby korygował ryzykowne i niebezpieczne zachowania. Warto także zapoznać się z kwestiami prawnymi związanymi z jazdą tym pojazdem. Dziecko może uczyć się pod warunkiem tego, że rodzic będzie posiadał ubezpieczenie OC na wypadek ewentualnych szkód, a sam pojazd powinien być zarejestrowany w wydziale komunikacji. Dużym ułatwieniem jest dostępność specjalnych ścieżek i szlaków, na których dzieci mogą doskonalić technikę jazdy quadem, co zwiększa poziom ich bezpieczeństwa.