Noga na gaz i jedziemy!

,,Chcę mieć własny samochód”. Znajomo brzmi- prawda? W obecnych czasach jest to marzenie praktycznie każdego młodego człowieka po ukończeniu magicznej 18 i zdania prawa jazdy. Wszyscy chcą poczuć tą ,,frajdę”, ten wiatr we włosach i przyjemność wynikającą z dodawania ,,gazu” i kierowania pojazdem, który ma w sobie ,,to coś”. Jednak błędem byłoby ograniczanie się do osób dorosłych, gdyż przecież jako dzieci każdy chciał mieć swój ,,papajek” albo ,,brumbrumek”. Każde marzenie się kiedyś spełnia. I w tym momencie przyszła pora na realizację dziecięcych, samochodowych marzeń.

Już od kilku lat samochody na akumulator cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieciaków, jak i rodziców. Stanowią one czołowe miejsce wśród zabawek dla dzieci. Spełnienie marzeń dziecka, dużo radości i zabawy, rozwój ,,pasji kierowniczej” i koordynacji czy refleksu to tylko niektóre zalety posiadania czterokołowca u najmłodszych pociech.

Największą zaletą dla rodzica jak i dziecka jest zabawa oraz radość, jaką czerpie tak jeden jak i drugi z powodu jazdy i sterowania pojazdem. Młoda latorośl wciska nogę w gaz i śmiga parę km/h, oświetlając drogę, bo przecież-przednie światła to podstawa, z Budką Suflera i ,,Piątym biegiem” w tle, wygrywającą z głośników ze stacji Rmf fm. Parkowanie czy cofanie również mu nie straszne. I cyk, przełącznik na wsteczny -zerknięcie w lewe, prawe lusterko i cofamy. Czy nie przypomina to jazdy dorosłego człowieka? I tak aż przez 1,5h (najczęściej tyle trzyma akumulator do rozładowania). Zabawa na całego! Do dyspozycji opiekuna dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który pilnuje bezpieczeństwa i jazdy dziecka. Rodzic może nim sterować pojazd, zwiększać jego prędkość, a nawet zatrzymać, gdy tylko będzie taka potrzeba. Czy nie dostarcza to frajdy i zabawy samemu dorosłemu człowiekowi?

Rozwój ruchowo-koordynacyjny, refleks i spostrzegawczość idą w parze z jazdą wypasioną bryką. Dziecko wsiadając i jadąc swoim ,,brumem” nabiera oswojenia z kierownicą, biegami, gazem. Uczy się, jak włączyć i ,,odpalić” pojazd, jak nim cofać, żeby w nic nie wjechać, jak operować gazem, by zwolnić i ,,wyrobić na zakręcie”. Lekkomyślna jazda, a przejażdżka z unikaniem puknięcia w obiekty to dwie odmienne rzeczy. Dziecko cały czas steruje kierownicą, dzięki czemu nabiera wprawy i zdolności manualnych, które przydadzą się przyszłemu kierowcy. Opanowanie nawigacji i koordynacji pojazdem, daje większą kontrolę, przez co dziecko ćwiczy swoją inteligencję wizualno- przestrzenną. Warto również wspomnieć, że jazda pozwala również kształcić wyobraźnię i przenieść najmłodsze latorośle do innego świata- pełnego przygód i niespodzianek, gdzie w dobie telefonów i komputerów, jest to bardzo potrzebna inicjatywa do zapewnienia prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Jesteś policją i ścigasz złodzieja, który obrabował bank i ucieka passatem, szybko potrzebujesz zawieźć swoim buggy kolegę do szpitala, bo zranił się w nogę, czy musisz zabronować pole swoim John Deerem, przed wiosennym deszczem. Możliwości jest mnóstwo! Możesz stać się kimkolwiek zechcesz!

W dobie ekranów pod różnymi postaciami, dzieci ciężko jest zmusić do wyjścia na zewnątrz. Zajęci są oglądaniem bajek na smartfonach, czy graniem w gry komputerowe, podczas gdy powinni poznawać i odkrywać otaczający ich świat. Wychodzimy temu naprzeciw!!! Jazda samochodem sprawia, że będzie to wspaniała zabawa dla rodziców i dzieci. Zawsze będzie okazja, by nawiązać relacje między sobą(rodzic-dziecko), ruszyć się z kanapy w domu i odkrywać otaczający świat, bez względu na to, gdzie jesteśmy! Trzeba zatrzymać trend spędzania wolnego czasu w pomieszczeniach i wirtualnym świecie. Na co czekasz? Rusz z gazem i zwiedzaj świat! Alee…

Nie zapominamy też o bezpieczeństwie! Jest ono priorytetem w każdej dziedzinie, co wcale nie przekreśla faktu niesamowitej zabawy! Nie trzeba rezygnować z wyglądu i profesjonalnej jakości na rzecz ostrożnej jazdy. W każdym samochodzie są pasy, by przypiąć dziecko oraz pilot do zdalnego sterowania, który w ręce dorosłego człowieka spełnia funkcję kontroli rodzicielskiej, przez co daje możliwość do zdalnego sterowania samochodem.

Pojazd na akumulator to prezent w 150% trafiony dla dziecka. Zapewnia dużo frajdy, jest ponadczasowy, przeznaczony dla chłopców i dziewczynek. Coraz częściej zyskuje na popularności. Szeroki wybór modeli, specyfikacji i wyglądu powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie i trafi w swoje gusta. Sam pojazd sprawia, że dziecko więcej czasu spędza na dworze, a także zapoznaje się z ,,wersją junior” swojego pojazdu w przyszłości. Jest to wydatek, który powoduje szczęście najmłodszych pociech i radość nawet na kilka lat. A przecież…Czy to nie jest najważniejsze?