Wybór zabawek dla dziecka jest czasochłonny, ze względu na ogromną różnorodność oferowanych produktów. Kupno prezentu można jednak uprościć, biorąc pod uwagę to, jak długo dziecko będzie mogło cieszyć się otrzymaną zabawką. Popularną propozycją na wiele okazji są elektryczne samochody, którymi dzieci można nie tylko sterować, ale również jeździć. Ich główną zaletą jest to, że mogą z nich korzystać dzieci w szerokiej grupie wiekowej – od 1 do 5 lat.

Czy auta dla dzieci są bezpieczne?

Najmłodsi kierowcy powinni oczywiście korzystać z nich pod okiem rodziców. Auta na akumulator nie stanowią jednak zagrożenia dla dzieci w żadnym wieku. Można nimi jeździć nawet na nierównym terenie, więc doskonale sprawdzą się w rodzinach posiadających dom z podwórkiem. Dziecko może poczuć się jak prawdziwy kierowca – musi bowiem zapiąć pas bezpieczeństwa przed rozpoczęciem jazdy. Rzeczywisty pojazd przypomina także skrzynia biegów, która pozwala na ćwiczenie koncentracji i refleksu u najmłodszych. Dużym atutem elektrycznych pojazdów są amortyzowane koła, dzięki którym jazda jest bardzo komfortowa.

Nie tylko dla chłopców

Auto na akumulator może stać się ciekawą zabawką także dla małej dziewczynki. Różowe modele popularnych marek zachwyca każdą wielbicielką tego koloru. Okazji do sprezentowania dziecku elektrycznego samochodu jest mnóstwo, a pierwszą z nich jest roczek. Rozwiązaniem w przypadku rodzeństwa jest kupienie auta z siedziskiem dla dwóch osób. Obecnie istnieje możliwość wyboru elektrycznego samochodu wyglądającego jak konkretny model danej marki, dlatego przed kupnem warto dowiedzieć się, czy przyszły kierowca ma swoje ulubione modele, żeby pozytywnie go zaskoczyć trafionym prezentem.